+421 949 321 735, Po-Pia: 15:00 až 20:00
objednávky prijaté do 16:00 odosielame v ten istý deň

Slovník pojmov

1. Čo je to TPU?

S touto skratkou sa môžete stretnúť v popise niektorých ochranných obalov pre vaše mobily. TPU je skratka pre thermoplastic polyurethane, slovensky termoplastický polyuretán. Je to materiál podobný gume. Obaly z neho patria medzi najpopulárnejšie. Sú príjemné na dotyk, perfektne držia na telefóne, nestrácajú farbu, majú nespočetné množstvo vyhotovení a farebných kombinácií, dajú sa ľahko umývať a navyše perfektne absorbujú prípadný náraz. Tieto obaly sú ideálne pre mladších užívateľov, ktorý si vďaka nim vedia prispôsobiť telefón svojim predstavám. Sú však vhodné pre všetkých, ktorí chcú mať telefón dobre chránený.


Napríklad: Kliknite sem!


2. Čo je to tvrdené/temperované sklo?

Tvrdené (temperované) sklo je niekoľkonásobne odolnejšia náhrada za klasické, plastové ochranné fólie na displej mobilov či tabletov. Tvrdené sklo neskresľuje zobrazenie displeja, rozlíšenie ani jeho farby. Má vysokú citlivosť na dotyk a vďaka špeciálnemu výrobnému procesu (tvrdeniu) získava toto sklo extrémnu odolnosť. Vďaka tomu, sklo nepoškriabete a vydrží vám dlhé mesiace bez nutnej výmeny. Jeho hrúbka je maximálne do 0,3mm. 


Napríklad: Kliknite sem!


3. Čo je to bulk?

Bulk je označenie pre balenie, v ktorom sa nachádza konkrétny produkt. Bulk označuje to, že tovar nie je zabalený v originálnej krabičke ale iba v plastovom vrecku či bublinkovej fólii. Skutočnosť, že je produkt takto zabalený neznamená nižšiu kvalitu. Produkt je rovnako kvalitný a vďaka tomuto spôsobu balenia o čosi lacnejší.


Napríklad: Kliknite sem!


4. Čo je to blister?

Blister je taktiež označenie pre balenie, v ktorom sa nachádza konkrétny produkt. Blister znamená, že tovar je zabalený v plastovom lisovanom obale, krabičke alebo v kombinácii oboch, prípadne v originálnom balení od výrobcu.


Napríklad: Kliknite sem!


5. Čo je to bumper?

Bumper, slovensky nárazník, je špeciálny typ ochranného obalu pre mobil či tablet. Je špecifický tým, že primárne chráni obvod - hrany telefónu. Predná a zadná časť telefónu býva teda nepokrytá. Preto je vhodné spolu s bumperom kúpiť aj ochrannú fóliu či sklo na prednú, prípadne aj zadnú stranu telefónu. Bumpery sa vyrábajú z rôznych materiálov - plast, TPU či hliník. Práve hliníkové bumpery sú najobľúbenejšie a na telefóne pôsobia exkluzívne. 


Napríklad: Kliknite sem!